מה לבדוק לפני רילוקיישן לפורטוגל?

אין הרבה אנשים שמצליחים לשרוד במקום אחד כל החיים שלכם. אנחנו עוברים דירות, מחליפים שכונות ולעיתים גם ערים ובמקרים רבים גם מדינות. אנשים שעוברים להתגורר למדינה זרה חייבים להתכונן היטב לקראת המעבר. אחרי הכול לא מדובר בדבר פשוט. חשוב להיערך לקראת המעבר ולקראת כל מה שכרוך במעבר הזה. אז אנחנו כאן עם שש נקודות חשובות אותם אתם חייבים לבדוק לפני שאתם עושים רילוקיישן לפורטוגל.

התאקלמות במקום החדש

בררו על מרכזים קהילתיים המיועדים לישראלים והתכוננו נפשית לקראת המעבר שהוא בהכרח יהיה מלווה גם בקשיי התאקלמות. אם אתם מגיעים עם ילדים, חשוב שתבדקו היטב מראש את כל האופציות ואפילו תרשמו אותם כבר מהארץ למקומות הלימוד שנראים לכם הולמים ומתאימים לכם.

ייתכן ויהיה עליכם ללמד ולחדד את השפה האנגלית אצלכם בבית על מנת להקל על עצמכם ועל הילדים את המעבר.

מציאת עבודה

יש הרבה עבודות אותם אפשר להמשיך ולנהל גם מרחוק. במיוחד אם אלו עבודות שלא מחייבות כלל הגעה פיזית למקום העבודה. אם יש לכם כזו עבודה, הכול מצוין. אם אתם לא ממש מסודרים בעניין הזה, חשוב תחפשו עבודה המתאימה לכם עוד לפני המעבר. זה יעזור לכם ויעניק לכם ראש רגוע לפחות בעניין הזה כאשר תדעו שמבחינת הכנסות אתם איכשהו תהיו מסודרים.

בירוקרטיה

כל מעבר דירה מלווה בבירוקרטיה. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במעבר ממדינה למדינה. שם הסיפור עשוי להיות לגמרי לא פשוט. אז מה שעליכם לעשות זה פשוט לקחת נשימה עמוקה ולהתחיל לרוץ במסדרונות… לחילופין אתם יכולים להיעזר בשירותים מקצועיים בייחוד לתחום הזה כדי שהיא זו שתסדר את כל מה שצריך לצורך קבלת אשרות השהיה בפורטוגל.

שפה

השפה בפורטוגל היא כמובן פורטוגזית. אך אתם ממש לא חייבים לשבור את השיניים וללמוד את השפה כי גם עם האנגלית תוכלו להסתדר מצוין. אז השקיעו קודם כל באנגלית שלכם. כדאי לכם להתחיל ללמוד גם מילים בפורטוגזית הם לגמרי לא יזיקו לכם כשתחיו במקום.

רשות המיסים

כדי שלא תמצאו את עצמכם משלמים מיסים לכל הכיוונים, חשוב שתפנו לרשות המיסים לקראת המעבר ותדווחו עליו. אתם לא רוצים למצוא את עצמכם מסובכים עם תשלומי מס לשתי המדינות מה שעלול לגרור אתכם עד מצב של הסדר חובות. על כן עליכם להתייעץ גם עם מומחה לתחום המיסוי הבינלאומי כדי לקבל את ההכוונה המדויקת.

מגורים

לא תמיד אפשר להתארגן מראש עם מקום מגורים. אנשים רוצים לראות בעיניים לאן הם הולכים ולא לבחור דירה רק על סמך תמונות באינטרנט. אז יש בהחלט פתרונות למגורים זמניים בבתי מלון או פתרונות לינה אחרים עד שתתארגנו. עם זאת, חשוב שתדאגו מראש לפיסת קרקע שתוכל לקבל אתכם לפחות ללילה הראשון עד שתתאקלמו.

המומלצים
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
ויזה זהב פורטוגל

ויזת זהב פורטוגל פורטוגל מעודדת יזמים להגיע למדינה ולהשקיע על מנת לסייע לכלכלה המקומית לצמוח. המדינה מעוניינת להגביר את היקף ההשקעות הזרות בפורטוגל באמצעות הטבות

קרא עוד »
דילוג לתוכן