פספורט או לא להיות

אזרחות פורטוגזית ? אזרחות  ספרדית ? או אזרחות צרפתית… .ידעתם שבאירופה יש כמעט 28 מדינות החברות בגוש. 

לא פלא שבשנים האחרונות  תרים ישראלים רבים אחר השגרירויות האירופאיות השונות כדי לקבל אזרחות. שפורטוגל היא המובילה מתוכן.

אזרחות אירופאית היא מפתח לדלת סתרים אשר מאחוריה מסתתרות הזדמנויות אטרקטיביות  רבות באירופה ובארה"ב , האם גם אתם הייתם רוצים: מעבר חופשי בין ארצות האיחוד האירופאי, (שזהו גן עדן לאוהבי הטיולים)  , עבודה ללא מגבלה  בארצות האיחוד האירופאי , מגורים ללא מגבלה בארצות האיחוד האירופאי,  כניסה לארה"ב ללא ויזה , הזדמנויות השקעה בנדל"ן וביצוע עסקים בארצות האיחוד, ללמוד בחינם או במחיר מוזל בארצות האיחוד , לקבל סיוע מהמדינה בשכר דירה ועוד.

עכשיו שברור למה כולם נוהרים אחר אזרחות אירופאית, נשאלת השאלה האמיתית, מדוע דווקא אזרחות פורטוגלית ? ומדוע צצו כמו פטריות אחרי הגשם נציגויות רבות שמטפלות בתהליך הוצאת אזרחות פורטוגלית ?

ובכן מסתבר כי לפני כשנתיים לערך , התקבלה החלטה מהותית בממשלת פורטוגל המתייחסת למתן אזרחות ליהודים אשר הם צאצאי גירוש ספרד. זוהי בהחלט הודעה דרמטית שהפכה  את פורטוגל לשער כניסה לקבלת אזרחות  אירופאית עבור יהודים רבים.

יתרה מכך התנאי הנדרש , מן המבקש , להוכיח זכאות לאזרחות הוא  כה פשוט –  המשפחה  "מגירוש ספרד".

אם משפחתך  גורשה  לאחת המדינות הבאות: מרוקו, אלג'יר, מצרים, סוריה, בולגריה, סוריה, לבנון, דרום אמריקה, טוניס, לוב  טורקיה , הולנד , איטליה ועוד מדינות אחרות, אתה זכאי לאזרחות פורטוגלית או יותר נכון זכאי להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית וסיכוייך גבוהים לקבל אותה.

ההיגיון שעומד מאחורי ההחלטה הוא כי יהודי שהתגורר באחת המדינות האלו , ישנו יסוד סביר להניח שבמקור הוא מספרד ומכאן זכויותיו עוברות לצאצאיו.

בדיוק כמו שיהודי רודוס זכאים לאזרחות איטלקית (ששלטו באי) וכך גם ילדיהם ובני בניהם.

אז מה בתכ'לס איך עושים זאת:

 פונים אליני לאיזי נשיונליטי על מנת שנבצע עבורכם את התהליך ללא שום טרחה מצדכם אנו מומחים בהליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי.

השלב הראשון :  שיכירו בך כצאצא למגורשי ספרד –  על ידי הקהילה היהודית.

השלב השני : זהו שלב קצת יותר מורכב והוא כולל בתוכו את הבדיקות הקפדניות והיסודיות של ממשלת פורטוגל בגין הזכאות של המבקש.

זכרו כי ייתכנו שינויים בחוקה הפורטוגלית שיכולה באחת לסגור את מפן ההזדמנויות לקבלת אזרחות זו ולכן לא מומלץ לחכות ולהגיש בקשה בהקדם, אם אתם עומדים בקריטריונים אילו של קבלת אזרחות.

מעבר לכך – מעבר חופשי בין מדינות אירופה יכול להקנות לכם את האפשרות  לטייל ברחבי אירופה  ללא מגבלת זמן לדוגמא לטייל בסלובניה וקרואטיה

כך שאתם יכולים להנות מטיול ארוך בכל אירופה תוך שאתם מנצלים את האזרחות הפורטוגלית שלכם לנוע ולעבור בין המדינות והגבולות השונים באופן חופשי לגמרי.

כתבה בשיתוף אתר בא לי לטייל בארץ, מומזנים לחפש אותם ברשת ולהנות מתכנים מדהימים שלהם.

תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
הקהילה יהודית ליסבון

ליסבון ליסבון הינה אחת מהערים הדומיננטיות והמשפיעות ביותר בעבר ובהווה של פורטוגל. מדובר בעיר הבירה של פורטוגל אשר מתגוררים בה יותר מחצי מיליון תושבים. כיאה

קרא עוד »
Pastéis de nata

מה זה פסטל דה נטה? מדובר במאפה הלאומי של פורטוגל ניתן למצוא קונדטוריה שמכינה פסטל דה נטה בכול רחוב בפורטל, אבל מה שמיחד מאוד את

קרא עוד »
המומלצים
דילוג לתוכן