דרכון פורטוגלי לילדים קטינים

בשנים האחרונות ישראלים רבים זוכים לקבל את האזרחות הפורטוגלית שלהם ומתפנים לבדוק מה בנוגע לילדים שלהם. לא מעט מאותם ישראלים אף החלו בתהליך וזאת בכדי שילדיהם בעתיד גם כן ייהנו מאזרחות פורטוגלית.

חוק האינקוויזיצה מדיר ילדים קטינים

ב-2015 יצא בפורטוגל חידוש לחוק האזרחות המאפשר ליהודים המוכיחים שהם צאצאים למגורשים לזכות באזרחות פורטוגלית ובהינתן שהם מעל לגיל 18

נשאלת השאלה מה קורה בנוגע למי שהפך לאזרח פורטוגלי ויש לו ילדים?

 מה קורה עם ילדיו של אדם שקיבל אזרחות כשילדיו נולדו לפני שהפך אזרח?

 מדובר בסיטואציה שנכון להיום לא נמצא לה פתרון מלא בפורטוגל.

1. אם ילדכם נולד לאחר חתימה ואישור שרת המשפטים בפורטוגל על בקשתכם מדובר בהליך פשוט יותר. 

2. במקרים בהם ילדכם נולד לפני בקשת האזרחות חשוב לפעול בתהליך הכולל: רישום הוריו כנשואים בפורטוגל, מילוי טופס בקשה ייעודי בפורטוגזית, עותק מתעודות הלידה הפורטוגליות של ההורים, תעודת לידה של הילד עם חותמת אפוסטיל, צילום דרכון מאומת של ילדכם ותשלום אגרה של 250 אירו.

מעבר למסמכים שחייבים לצרף ניתן אף "לחזק" הבקשה בצירוף אישור הקהילה היהודית מפורטוגל המאשרת את יהדותו של ילדכם והוכחה שלילדכם זיקה לפורטוגל בין אם ברישום שלו לקורס לימוד השפה הפורטוגזית, רכישת כרטיס חבר מועדון באחד ממועדוני הכדורגל הגדולים במדינה, השתתפות באירועים של שגרירות פורטוגל בישראל ולספק משם תמונות, תמונות מטיול שורשים בפורטוגל, לעשות מינוי לספרייה מקומית בפורטוגל או כל אקט אחר שיוכיח ויחזק הזיקה למדינה.

הערות נוספות שחשוב לדעת ולהכיר:

  • ככל שבקשת האזרחות לילד נעשית בגיל נמוך יותר כך הסיכוי לזכותו באזרחות גדול יותר. הפורטוגלים חילקו את גילאי הילדים לשלוש קבוצות: עד גיל שש, בין גיל שש ל-14 ומ-14 עד 18.
 
  • הגשת בקשה לילדכם אשר תדחה עלולה להקשות עליו בהגשה נוספת שלו לאחר גיל 18. אי לכך, עבור נערים ונערות המתקרבים לגיל 18 שווה לרוב להמתין עם הבקשה ולהגיש כבקשה רגילה יום אחרי שהם הופכים להיות בני 18.
 
  • במקרים ושני ההורים הם כבר אזרחים פורטוגליים הדבר מהווה יתרון עבור ילדם.
 
  • רצוי עד מאוד להוסיף לבקשת האזרחות של הילדים מכתב בפורטוגזית בו מוצגים קשריו של הילד למדינה.
 
  • את בקשת האזרחות לילדים מגישים גם כן לאחת מהקונסרבטיביות בפורטוגל כשהעדיפות היא להגיש לקונסרבטוריה בליסבון ולא בפורטו.
המומלצים
תוכן עניינים
לשיחה עם נציג
מאמרים אחרונים
ויזה זהב פורטוגל

ויזת זהב פורטוגל פורטוגל מעודדת יזמים להגיע למדינה ולהשקיע על מנת לסייע לכלכלה המקומית לצמוח. המדינה מעוניינת להגביר את היקף ההשקעות הזרות בפורטוגל באמצעות הטבות

קרא עוד »
דילוג לתוכן